Karta CSCS – do czego służy?

Karta CSCS (Construction Skills Certification Scheme) jest niezbędnym dokumentem dla wszystkich pracowników sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii. Jest to forma certyfikacji, która potwierdza posiadanie odpowiednich umiejętności i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) oraz specyfikacji branżowych. Dlatego też każdy, kto chce pracować na brytyjskim placu budowy, musi posiadać tę kartę.

Dlaczego karta CSCS jest tak ważna?

 

Bez karty CSCS niemożliwe jest legalne zatrudnienie w branży budowlanej. Pracodawcy oczekują, że ich pracownicy będą nie tylko fachowcami, ale także będą przestrzegać zasad BHP, co jest potwierdzone przez kartę CSCS. Ponadto, posiadanie tego certyfikatu świadczy o odpowiedzialności i rzetelności pracownika, co jest nieocenione na placu budowy.

Jak zdobyć kartę CSCS?

 

Proces zdobywania karty CSCS obejmuje odbycie szkolenia CSCS Health & Safety oraz zdanie egzaminu. Szkolenia są dostępne w różnych językach, w tym w języku polskim, co jest szczególnie ważne dla polskojęzycznych pracowników na Wyspach. Podczas szkolenia uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu BHP oraz odpowiedzialnego zachowania na placu budowy. Następnie, po zakończeniu szkolenia, przystępuje się do egzaminu teoretycznego, który składa się z 50 pytań. Egzamin sprawdza znajomość zasad BHP oraz umiejętność podejmowania szybkich i świadomych decyzji w trudnych warunkach.

Rodzaje kart CSCS

 

W Wielkiej Brytanii istnieją dwa główne rodzaje kart CSCS: czerwona i zielona. Czerwona karta jest tymczasowa i ważna przez 6 miesięcy, bez możliwości przedłużenia. Zielona karta jest ważna przez 5 lat i jej uzyskanie wymaga ukończenia jednodniowego kursu Level 1 Health & Safety. Kurs ten jest dostępny również w języku polskim, co znacznie ułatwia jego ukończenie osobom nieznającym języka angielskiego.

Empire Training Services – Twój partner w zdobywaniu karty CSCS

 

Nasza firma, Empire Training Services, specjalizuje się w organizowaniu kursów na maszyny budowlane oraz szkoleń BHP, w tym kursów przygotowujących do zdobycia karty CSCS. Oferujemy kursy w języku polskim, co znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy i zdawanie egzaminu. Ponadto, umożliwiamy płatność ratalną za kursy, co czyni je bardziej dostępnymi dla szerokiego grona zainteresowanych.

Dlaczego warto wybrać Empire Training Services?

 

Przede wszystkim, nasze kursy są prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy doskonale znają specyfikę brytyjskiego sektora budowlanego. Dodatkowo, zapewniamy kompleksowe materiały szkoleniowe w języku polskim, co jest dużym atutem dla osób mających trudności z językiem angielskim. Z nami, zdobycie karty CSCS staje się prostsze i bardziej przystępne. Wybierając Empire Training Services, inwestujesz w swoją przyszłość zawodową i zapewniasz sobie dostęp do lepszych możliwości zatrudnienia w Wielkiej Brytanii.

Karta CSCS – Podsumowanie

 

Zdobycie karty CSCS jest kluczowym krokiem w karierze każdego pracownika budowlanego w Wielkiej Brytanii. Dzięki niej, można legalnie pracować na placach budowy i cieszyć się godnymi zarobkami. Empire Training Services oferuje kompleksowe szkolenia w języku polskim oraz elastyczne formy płatności, co sprawia, że nasze kursy są dostępne dla każdego. Dołącz do grona naszych zadowolonych kursantów i zdobądź kartę CSCS z naszą pomocą!

5/5

(21 ocen)

Czytaj na blogu

Nasza oferta

Wybierz kurs dla siebie